Puslapio medis
facebook
PPC logo

MAŽI DIDELI STEBUKLAI

RPPC 5 Naujienos 5 MAŽI DIDELI STEBUKLAI
Dar vienu mažu stebuklu galima pavadinti septynmečio berniuko istoriją, kuris į Naujininkų pabėgėlių stovyklą atvyko lapkričio viduryje. Čia greitai pastebėta, kad berniukas turi rimtų klausos sutrikimų.
Buvo daug nerimo: ar galės vaikas lankyti mokyklą, kaip vyks jo ugdymas bei adaptacija.
Susisiekus su Lietuvos kurčiųjų draugija buvome nukreipti teisinga linkme (AČIŪ jiems!) – patarta kreiptis į Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centrą.
Susisiekus su šia organizacija, jau kitą dieną Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro Švietimo pagalbos ir vertinimo skyriaus vedėja su kolegomis atvyko į stovyklą, susitiko su berniuku, aiškinosi jo klausos niuansus. Paaiškėjo, kad vaikas visiškai negirdi.
Po vizito, neilgai trukus berniuką ir jo mamą pasiekė jaudinanti žinia: Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro darbuotojų pagalba surasta privati įmonė, UAB „BIOMEDIKA“, kuri sutiko finansuoti jam pritaikytą klausos aparatą! Specialus prietaisas suteiks berniukui galimybę vėl girdėti. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro specialistai toliau nuosekliai dirbs su vaiku, ir yra daug vilties, jog berniukas vėl normaliai girdės. Klausos netekimo istorija suvirpino daugelio širdis, o ši džiugi žinia nepaliko abejingų.
Maloniai nustebino ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro puoselėjamos tradicijos – kiekvienais metais mokiniai prieš Kalėdas turi Gerumo dienas, kurių metu daro įvairius labdaringus darbus. Šiais metais jie sugalvojo ir surinko dovanų mažajam irakiečiui, kurios jam buvo įteiktos prieš Kalėdas.
Visi, prisilietę prie šios istorijos tiki, kad ateityje įvyks mažas, o gal net didelis stebuklas ir berniukas visiškai atgaus klausą.
Ačiū, kad neliekate abejingi.
Ačiū, kad dalinatės gerumu.