Puslapio medis
facebook
youtube
PPC logo

Solidarumo mechanizmo tarp ES valstybių narių ir trečiųjų šalių įgyvendinimas

Projekto pavadinimas – „Solidarumo mechanizmo tarp ES valstybių narių ir trečiųjų šalių įgyvendinimas“ 

Projekto kodas – PMIF-4.02-V-01-01

Projekto veiklos (-ų) įgyvendinimo laikotarpis: 2022-01-01 – 2029-12-31

Projekto tikslas yra prisidėti prie atsakomybės pasidalijimo tarp ES valstybių narių ir trečiųjų (ne ES) šalių (toliau – trečioji šalis), patiriančių spaudimą prieglobsčio ir migracijos sistemoms – staigų ir (ar) didelį trečiųjų šalių piliečių antplūdį į teritorijas, perkeliant į Lietuvos Respublikos teritoriją iš trečiųjų šalių asmenis, vykdant humanitarinį jų priėmimą.

Šiuo projektu sprendžiamos pagrindinės problemos:

  • Humanitarinio perkėlimo projektas sprendžia daugelį kritinių problemų, su kuriomis susiduria priverstinai palikę savo gimtąsias šalis trečiosios valstybės (ne ES valstybės narės) piliečiai arba asmenys be pilietybės. Visų pirma, suteikia saugią prieglobstį asmenims, bėgantiems nuo karo, persekiojimo ir žmogaus teisių pažeidimų. Taip pat projektas padės pabėgėliams išvengti prastų gyvenimo sąlygų perpildytose stovyklose, suteikdami geresnes gyvenimo sąlygas ir išteklius.
  • Be to, humanitarinis perkėlimas skatina socialinę ir ekonominę integraciją, padedant trečiosios valstybės (ne ES valstybės narės) piliečiams arba asmenims be pilietybės įgyti reikalingus įgūdžius ir rasti darbą naujose bendruomenėse. Svarbus aspektas yra ir psichologinė pagalba, kuri padeda atsigauti po patirtų traumų. Projektas taip pat padės tarptautinei bendruomenei teisingai paskirstyti atsakomybę už pabėgėlius, mažinant naštą neproporcingai apkrautoms šalims.
  • Humanitarinis perkėlimas taip pat užtikrina teisinę apsaugą  suteikdama pabėgėliams, jiems galimybę gauti prieglobstį šalyse, kur jų teisės bus gerbiamos. Apibendrinant, humanitarinis perkėlimas yra būtinas siekiant užtikrinant priverstinai palikusių savo gimtąsias šalis trečiųjų valstybių (ne ES valstybės narės) piliečių arba asmenų be pilietybės saugumą, orumą ir geresnę gyvenimo kokybę naujose šalyse.

Projekto rezultatas – humanitarinio priėmimo būdu priimti 69 asmenys.

Pabėgėlių priėmimo centras bus atsakingas už šią projekte numatomą veiklą: integracijos priemonių organizavimą humanitarinio priėmimo būdu priimtiems trečiosios valstybės (ne ES valstybės narės) piliečiams arba asmenims be pilietybės, dalyvaujantiems socialinės integracijos programoje Centre ir savivaldybėse.

Informacija atnaujinta 2024 09 30